Digital Youth Forum 2020 online, 11 grudni, 9:00 – 14:30

Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – forum dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Dotychczas, cztery kolejne lata, spotykaliśmy się w maju, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik z udziałem publiczności, jednocześnie  zachęcaliśmy z rosnącym powodzeniem szkoły do organizowania transmisji z forum.

W tym roku z uwagi na epidemię COVID – 19 wydarzenie odbywa się w grudniu i będzie miało charakter wyłącznie online. Koncepcyjnie i technicznie dostosowane zostanie do realiów szkolnych tak, żeby stanowiło atrakcyjną ofertę całodziennego wydarzenia dla całej klasy.

Organizatorem Digital Youth Forum jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem jest Fundacja Orange. Partnerem strategicznym DYF jest Facebook. Partnerem Digital Youth Forum jest Enxoo.

Formuła wydarzenia

DYF 2020 nadawane będzie z profesjonalnego studia filmowego. W ramach  wydarzenia zaplanowano 8 wystąpień. Prelegentami będą zarówno osoby młode, których aktywność w obszarze nowych technologii i bezpieczeństwa online może być inspiracją i przykładem dla rówieśników, jak i dorośli – eksperci, których doświadczenia i przebieg kariery zawodowej mogą być dla uczestników motywacją do działania.

Wystąpienia przeplatane będą połączeniami ze studiem DYF, w którym prowadząca wraz z zaproszonymi zdalnie gośćmi będzie komentowała wystąpienia.

DYF 2020 w szkole

Formuła tegorocznej edycji DYF jest pomyślana wyłącznie jako propozycja edukacyjna dla szkół podstawowych (7-8 klasy) i ponadpodstawowych. Szkoły uczestniczące w DYF 2020 będą mogły zorganizować w wybranych klasach całodzienną transmisję z wydarzenia. Wydarzenie zostanie dostosowane również do nauki zdalnej z wykorzystaniem dowolnej platformy edukacyjnej.

Wydarzenie dostosowane do udziału uczniów niesłyszących. Całość  będzie tłumaczona na język migowy.

Rejstracja

Wszystkie zarejestrowane szkoły otrzymają:

– scenariusz zajęć w wariantach stacjonarnym i zdalnym (PDF online)

– certyfikat udziału w DYF (PDF online)

– możliwość udziału w konkursach organizowanych w ramach DYF 2020

Pierwszych 300 zgłoszonych szkół (do 30 listopada) otrzyma pocztą magazyny Digital Youth.

Rejestracji na wydarzenie dokonuje nauczyciel lub opiekun. W sytuacji, gdy w wydarzeniu bierze udział kilka klas z danej szkoły prosimy o rejestrację każdej klasy osobno. Rejestracja jest w pełni darmowa. Na wydarzenie można zapisywać się do 10.12.2020.