5 narzędzi do tworzenia komiksów

0
24719

Przedstawiamy 5 narzędzi, dzięki którym stworzysz komiks zarówno na potrzebny szkolne, jak i dla rozrywki. Część narzędzi sprawdzi się także do wygodnego tworzenia memów.

Komiksy mogą stanowić bardzo dobrą formę  wyrażenia swoich myśli. Zdecydowanie dobrze sprawdzają się jako narzędzie czysto rozrywkowe. Korzystając z zaprezentowanych narzędzie nie musisz być rysownikiem. Korzystasz z gotowych elementów: tła, postaci i innych elementów. Następnie dokładasz chmurkę i wpisujesz treść dialogów pomiędzy postaciami. Zaprezentowane narzędzia mogą być także wykorzystywane do celów edukacyjnych. W naszym zestawieniu znajdziesz aplikację na Androida, iOS’a oraz narzędzia, z których skorzystasz w przeglądarce.

Rage Comic Maker

Jest to aplikacja na system Android. Komiks może składać się z maksymalnie 20 okienek. Do wyboru masz cały zestaw postaci znanych z memów. Narzędzie ma także  edytor graficzny, który umożliwia tworzenie prostych rysunków. Wszystkie możliwości aplikacji zaprezentowane są w filmie poniżej.

Pobierz Rage Comic Maker

Comic & Meme Creator

Comic & Meme Creator to kolejna aplikacja, z której możesz skorzystać na urządzeniach z system Android. Dużym plusem narzędzia jest intuicyjna obsługa oraz duże możliwości w dostosowywaniu gotowych elementów np. obracanie lub powiększanie postaci. Dużym plusem jest możliwość skorzystania z jednej postaci w kilku wersjach (pozach). Dzięki temu dużo łatwiej można stworzyć atrakcyjną fabułę

 
Make a Comic

Make a Comic  to narzędzie webowe, z którego możesz skorzystać z poziomu przeglądarki. Make a Comic posiada bardzo podstawowe możliwości. Z dostępnej bazy możesz wybrać tło, maksymalnie dwie postacie oraz napisać ich dialog. Komiks może składać się maksymalnie z trzech obrazków

Pixton

Jest to najbardziej zaawansowane narzędzie w zestawianiu. Umożliwia tworzenie rozbudowanych komiksów oraz bardzo precyzyjne dostosowywanie postaci i innych dostępnych elementów do naszych potrzeb. Aplikacja wymaga rejestracji i jest dostępna tylko w języku angielskim.

Narzędzie znajdziesz pod adresem hello.pixton.com

 

Comics Head – Create your own comic

Ostatnie narzędzie w zestawieniu to aplikacja dostępna na system iOS. Comics Head podobnie jak wcześniejsze narzędzia posiada bazę postaci oraz tła do wyboru (ponad 3500 elementów). Co ciekawe aplikacja umożliwia wyeksportowanie komiksów na YT w formie video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here