5 narzędzi do tworzenia map myśli

0
37889

Mapa myśli to narzędzie do porządkowania myśli. Sprawdzi się zarówno do nauki, jak i zaprezentowania wniosków lub danych. Pozwala nadać naszym przemyśleniom czytelną strukturę. Prezentujemy 5 narzędzi, które umożliwią tworzenie różnorodnych map myśli.

bubble.us

Bubble.us to narzędzie płatne, które daje także możliwość skorzystania z okrojonej wersji bezpłatnej. Jest to narzędzie webowe czyli nie ma potrzeby instalowania programu na dysku. Można także z niego korzystać także za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

 

Freeplane

Freeplane to darmowe narzędzie z otwartym kodem źródłowym. Może sprawdzić się zarówno przy nauce, jak i tworzeniu prezentacji. Program nie jest może tak bardzo efektowny wizualnie jak jego płatne odpowiedniki, ale daje za to bardzo wiele opcji tworzenie zaawansowanych map myśli.  Gotowy projekt można zapisać m.in. do pliku PDF lub PNG.

 

XMind

XMind to narzędzie, które udostępnia swoje podstawowe funkcje za darmo. W ramach wersji bezpłatnej można tworzyć estetyczne i rozbudowane schematy. Niestety w wersji darmowej nie ma możliwości wygenerowanie pliku ze schematem. XMind oprócz możliwości tworzenia map myśli i schematów udostepnia także tryb prezentacji.

 

map myśli
XMind
Mind24

Mind24 to darmowe i jednocześnie jedno z najprostszych narzędzi w zestawieniu. Gotowe schematy możemy udostępniać online także osobom, które nie są użytkownikami Mind24. W internecie bez trudu znajdziesz mapy stworzone i udostępnione przez polskich użytkowników.

map myśli
Mind24

Coggle

Coggle to kolejne narzędzie webowe, które posiada zarówno wersję darmową, jak i płatną. W tym przypadku wersja darmowa daje naprawdę bardzo dużo opcji. Jedynym poważnym ograniczeniem jest możliwość stworzenia jedynie 3 prywatnych diagramów. Wszystkie pozostałe muszą być publiczne tj. dostępne dla innych użytkowników. Jednocześnie diagramy może pobierać w pliku PDF lub PNG, można także skorzystać z ponad 1600 ikon oraz wgrywać dowolna liczbę obrazków lub zdjęć.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here