5 narzędzi do tworzenia plakatów

0
27536
Tworzenie grafiki może być naprawdę bardzo proste. Potrzebne są do tego jedynie odpowiednie narzędzia. Prezentujemy 5 edytorów grafiki, które nie wymagają od nas specjalnych umiejętności i umożliwią stworzenie atrakcyjnych plakatów.

Opisywane narzędzia są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. Zazwyczaj wymagają od nas zarejestrowania się na stronie usługi. Część z opisywanych rozwiązań jest płatna.

Canva

Canva to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu możemy tworzyć bardzo wiele różnych rodzajów grafik m.in. plakaty. Aplikacja posiada gotowe wzory dla postów w social mediach, infografik, CV itp. W projektach można umieszczać własne zdjęcia, dodawać tekst, zmieniać kolor lub deseń tła i wiele więcej. Gotowe projektu można zapisywać jako plik PDF lub PNG.

Pixteller

Jest to serwis podobny do Canvy. Posiada bardzo wiele gotowych szablonów, które można w dowolny sposób modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Do projektów można użyć darmowych zdjęć z bazy Pixabay. Dla zdjęć przygotowany jest także zestaw filtrów. Program w wersji darmowej umożliwia pobieranie gotowych projektów jedynie ze znakiem wodnym.

 

 

PicMonkey

Jest to płatne narzędzie, które możemy wypróbować dzięki 7 dniowej wersji trial. PicMonkey posiada bardzo wiele możliwości edycji grafiki. Jego zaletą jest także możliwość dodawania grafik z różnych źródeł np. Dropboxa lub usługi OneDrive. Dostępna jest także aplikacja mobilna PicMonkey dla systemu Android i iOS.

 

PosterPin

To zdecydowanie najmniej zaawansowane narzędzie w zestawieniu. Na stronie posterpin.com można w szybki sposób tworzyć bardzo proste plakaty z hasłem. Do wyboru jest kilka szablonów oraz opcji kolorystycznych tła. Możliwe jest także wgranie jednej grafiki lub zdjęcia. Gotową grafikę można zapisać na dysku lub opublikować przez aplikację na Facebooka.

Befunky

Jest to serwis z możliwościami podobnymi do Canvy. Befunky posiada bardzo wiele opcji edycji grafiki oraz rozbudowanych zestaw darmowych szablonów i elementów graficznych, które można dodawać to naszych projektów. Befunky posiada także płatną wersję premium, która umożliwia pobieranie plików w większej rozdzielczości

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWhat The GIF?
Następny artykułTwoje życie, Twój wybór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here