Kanały popularnonaukowe na YT

3
104976

W serwisie Youtube można znaleźć bardzo wiele interesujących kanałów o tematyce naukowej. Tym razem prezentujemy 4 kanały prowadzone w języku angielskim. Wszystkie kanały w zestawieniu przekazują wiedzę w bardzo atrakcyjny wizualnie sposób. Mogą także posłużyć jako wartościowy sposób nauki języka angielskiego.

SciShow

Na kanale znajdziesz krótkie filmy, które omawiają różnorodne tematy z zakresu szeroko pojętej nauki. Dużą zaletą tego kanału jest regularność w publikowaniu materiałów.

In a Nutshell

Na kanale można znaleźć bardzo dobrej jakości animacje, które szybko i ciekawie tłumaczą wiele, często nieoczywistych zagadnień naukowych takich jak np. zagrożenia związane z potencjalnym wykryciem pozaziemskich form życia.

Big Think

Twórcy kanału oddają głos różnego rodzaju specjalistom. Każdy odcinek to zupełnie inny problem, pytanie lub hipoteza, na temat której wypowiadają się fachowcy w danym temacie.

SmarterEveryDay

Kanał prowadzony przez pewnego inżyniera, który robi różnego rodzaju eksperymenty oraz stara się uczyć się nowych rzeczy, często eksperymentując na samym sobie.

3 KOMENTARZE

  1. Mimo większego zasobu materiałów zagranicznych kanałów popularnonaukowych myśle że ciekawa byłaby lista z polskimi kanałami tego typu, np. “SciFun”, “emce”, “Uwaga! Naukowy Bełkot,” “JAK?!” itp.

  2. Mimo większego zasobu materiałów zagranicznych kanałów popularnonaukowych myśle że ciekawa byłaby lista z polskimi kanałami tego typu, np. “SciFun”, “emce”, “Uwaga! Naukowy Bełkot,” “JAK?!” itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here