Aplikacje w polskich muzeach

0
1452

Niektóre polskie muzea decydują się na tworzenie aplikacji, których zadaniem jest uatrakcyjnienie korzystania z ich zasobów. Warto przed wizytą w muzeum zapoznać się z dedykowaną aplikacją i zobaczyć co ma do zaoferowania.

MNW VR Sztuka Średniowieczna

Aplikacja umożliwia wybranie się w podróż do Galerii Sztuki Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie. By w pełni cieszyć się aplikacją, należy wykorzystać Google Cardboard lub gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Muzeum Dźwięku

Nie jest to typowa aplikacja muzealna, ponieważ nie reprezentuje fizycznego muzeum. To sama aplikacja stanowi muzeum! Zebrane są w niej brzmienia instrumentów ludowych z Polski i innych części świata. Oprócz całej skali brzmieniowej instrumentu, aplikacja magazynuje treści merytoryczne o instrumentach ludowych. Co istotne twórcy Muzeum Dźwięku zapowiadają dodawanie do bazy kolejnych instrumentów.

Zamek Malbork – Kościół NMP

Aplikacja przeznaczona jest dla osób zwiedzających zamek w Malborku. Podczas wizyty na Zamku należy uruchomić Bluetooth by aplikacja automatycznie uruchamiała e-przewodnik oraz quizy.

 

Pamięć Miasta

Jest to aplikacja stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Pamięć Miasta stanowi zbiór ok. 370 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Każde miejsce zostało opatrzony krótkimi tekstami ukazującymi wybrany fragment historii i losy ludzi żyjących w okupowanej Warszawie. Aplikacja jest wzbogacona o fotografie archiwalne pochodzące ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego oraz aktualne zdjęcia tablic pamiątkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here