Największe zdjęcia świata

0
2735

Wyścig zbrojeń na największą rozdzielczość apartóww naszych smartfonach trwa w najlepsze. Obecnie wykorzystywane telefony posiadają aparaty o rozdzielczości kilkunastu megapikseli. To bardzo dużo biorąc pod uwagę możliwości profesjonalnych aparatów sprzed kilkunastu lat. Jednak by stworzyć największe zdjęcie świata potrzeba czegoś więcej…

By stworzyć największe zdjęcie świata nie wystarczy jedno zdjęcie. Wszystkie przedstawione przykłady to tak naprawdę wiele zdjęć złącznych w jedno. Dzięki temu możliwe jest wielokrotne powiększanie panoram i dostrzeżenie takich szczegółów jak np. tablica rejestracyjna.

Panorama Szanghaju w 360° – 195 gigapikseli

To fascynująca panorama z dużą liczbą szczegółów. Jak bardzo można ją powiekszyć?

Oto widok standardowy:

o to zbliżenie na barkę znajdującą się w centrum zdjęcia powyżej:

Zdjęcie można znaleźć na stronie: sh-meet.bigpixel.cn

Więcej panoram miast (m.in. Nowy Jork) można znaleźć na stronie 360gigapixels.com

Panorama Mont Blanc – 365-gigapikseli

By wykonać zdjęcia, z których panorama została złożona pięcioosobowa ekipa musiała spędzić dwa tygodnie na ośnieżonych szczytach na wysokości 3500 m. Do zrobienia panoramy wykorzystano Canona 70D z obiektywem 400 mm f/2.8 II i konwerterem 2x III Canona. Aparat był zamocowany na specjalnym zautomatyzowanym ramieniu.

Zdjęcie znajdziesz na stronie: www.in2white.com

Panorama Księżyca

Panorama złożona z 10581 zdjęć wykonanych przez sondę LRO. Podczas przeglądania można m.in. szukać śladów po lądowaniach załogowych lotów na księżyc.

Panoramę zobaczysz na stronie: lroc.sese.asu.edu/images/gigapan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here