Narzędzia do szkolnych projektów na czas epidemii

0
1118

Z powodu epidemii koronawirusa drastycznie zmienił się sposób realizowania lekcji. Na czas nauki w domu proponujemy wykorzystywanie szeregu narzędzi internetowych, które umożliwiają realizowania niektórych z zadawanych pracy i projektów w efektowny i skuteczny sposób. Poniżej znajdziesz kilka kategorii usług i serwisów, które umożliwiają m.in. tworzenie grafik w prosty sposób, robienie komiksów, rysowanie i wiele więcej.

Nakładanie tekstu na obraz

Picfont

Prosta usługa, dzięki której w łatwy sposób dodasz tekst do zdjęcia lub grafiki wgranej z dysku lub linku. Aplikacja daje możliwość tworzenia obrazka według szablonu dla popularnych social mediów np. Instagram lub Facebook.

Phrase.it

Aplikacja webowa służąca do dodawanie chmurek z tekstem do zdjęć lub grafik. Narzędzie można wykorzystać do tworzenia komiksów lub “photostory”.

Typic

Aplikacja moblina w wersji dla systemu Android i iOS. Narzędzie udostępnia opcję nakładania tekstów na zdjęcia, stosowanie filtrów oraz efektów. Istnieje także możliwość skorzystania z gotowego tła. Aplikacja może być przydatna do tworzenia postów na Instagram lub Facebooka.

Video kolaże

WeVideo

WeVideo to dodatek do Google Chrome umożliwiający prostą edycję wideo. Aplikacja posiada kilka trybów działania m.in. storyboard oraz oś czasu. Wtyczka jest zintegrowana z popularnymi usługami w chmurze takimi jak Dropbox czy Google Drive. Do projektów wideo można dodawać tekst oraz muzykę.

Magisto Magical Video Editor & Maker

Proste w obsłudze narzędzia do automatycznego edytowania wideo i dzielenia się nim ze znajomymi. Wystarczy wskazać wideo i zdjęcia, które chcemy wykorzystać w projekcie. Magisto w kilka minut połączy dostarczone zasoby miksując je dodatkowo z muzyką.

Rysowanie

Auto Draw

Skuteczne narzędzie, które można wykorzystać do zrobienia np. kartki urodzinowej lub innego prostego projektu. Nieypowym elementem aplikacji jest mechanizm, który stara się rozpoznać co w danym momencie rysujemy i podpowiada gotowy szablon obrazka. Chcesz skorzystać z aplikacji? Wystarczy wejść na stronę Auto Draw i zacząć rysować. Nie ma wymogu zakładania konta. Gotowy projekt można zapisać jako plik PNG.

Draw.to

Draw.to to proste narzędzie do rysowania. Aplikacja posiada tylko podstawowe opcje. Najciekawszą możliwością jest wygenerowanie linku z obrazkiem, który umożliwia wygodne udostępnienie obrazka np. poprzez serwis Facebook.

Editor Method

Narzędzie webowe, która umożliwia tworzenie prostych grafik. Zaczynając pracę z narzędziem można wybrać gotowy rozmiar obrazka lub wprowadzić własną rozdzielczość. Aplikacja posiada także bazę gotowych obrazków, które można wykorzystać. Skończony projekt można eksportować jako plik PNG. Korzystanie z aplikacji nie wymaga od nas zakładania konta.

Muro Deviantart

Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowane narzędzie w porównaniu do trzech poprzednich. W aplikacji stworzysz efektowne obrazy czego przykład można znaleźć w filmie poniżej. Pobieranie gotowych obrazów wymaga założenia konta.

DrawIsland

DrawIsland to aplikacja webowa, która posiada podstawowe narzędzia do rysowania, ale umożliwia pracę na kilku warstwach. Ciekawą opcją jest możliwość wygenerowania GIFa.

Darmowe, legalne zdjęcia i obrazy

flickr.com/commons

Flickr/commons to olbrzymia baza darmowych zdjęć, ilustracji itp. udostępnianych przez liczne instytucje kultury np. bibliotekę Amerykańskiego Kongresu. Znajdziesz tu bardzo wiele archiwalnych treści, które świetnie sprawdzą się w projektach dotyczących historii.

Pics4Learning

Serwis stworzony z myślą o uczniach i nauczycielach. Zdjęcia podzielone są na kategorie, które pomogą w wyszukiwaniu ich do szkolnych projektów np. geografia, pogoda, mapy itp. Serwis dostępny jest w języku angielskim.

Pixabay

Kompleksowa baza zdjęć na licencji CCO. Znajdujące się tu zdjęcia można wykorzystywać nawet do celów komercyjnych. Można także w dość łatwy sposób założyć konto i dodawać własne zdjęcia do bazy. Każde z nich przechodzi weryfikację społeczności.

Pexels

Serwis działa na podobnej zasadzie jak Pixabay. Na stronie znajdziesz także krótkie stockowe materiały video, które także można wykorzystać do swoich projektów.

Tworzenie projektów graficznych

Canva

Canva to popularne narzędzie, które może służyć do tworzenia wielu różnorodnych rodzajów grafik m.in. plakaty. Serwis posiada gotowe wzory dla postów w social mediach, infografik, CV itp. W projektach można umieszczać własne zdjęcia, dodawać tekst, zmieniać kolor lub deseń tła i wiele więcej. Gotowe projekty można zapisywać jako plik PDF lub PNG. Aplikacja umożliwia nawet tworzenie grafik, które nadają się do wydruku. Jest to jedno z najlepszych narzędzi tego typu.

Pixteller

Jest to serwis podobny do Canvy. Posiada dużo gotowych szablonów, które można wygodnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Do projektów można użyć darmowych zdjęć z bazy Pixabay. Dla zdjęć przygotowany jest także zestaw filtrów. Program w wersji darmowej umożliwia pobieranie gotowych projektów jedynie ze znakiem wodnym.

Befunky

Jest to kolejny serwis z możliwościami podobnymi do Canvy. Befunky posiada sporo opcji edycji grafiki oraz rozbudowany zestaw darmowych szablonów i elementów graficznych, które możesz dodać do swoich projektów. Befunky posiada także płatną wersję premium, która umożliwia pobieranie plików w większej rozdzielczości

Mapy myśli

Freeplane

Freeplane to darmowe narzędzie z otwartym kodem źródłowym. Może sprawdzić się zarówno przy nauce, jak i tworzeniu prezentacji. Program nie jest tak efektowny wizualnie jak jego płatne odpowiedniki, ale daje za to bardzo wiele opcji tworzenie zaawansowanych map myśli.  Gotowy projekt można zapisać m.in. do pliku PDF lub PNG.

XMind

XMind to narzędzie, które udostępnia swoje podstawowe funkcje za darmo. W ramach wersji bezpłatnej można tworzyć estetyczne i rozbudowane schematy. Niestety w wersji darmowej nie ma możliwości wygenerowanie pliku ze schematem. XMind udostępnia także tryb prezentacji.

map myśli
XMind

Mind24

Mind24 to darmowe i najprostsze narzędzie w zestawieniu. Gotowe schematy możemy udostępniać online także osobom, które nie są użytkownikami Mind24. W internecie znajdziesz także mapy stworzone i udostępnione przez polskich użytkowników.

map myśli
Mind24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here