Niezwykłe mapy

0
1403

Mapy dają niezwykłe możliwości prezentowania treści. Przedstawiamy trzy niebanalne narzędzia, które umożliwiają spojrzenie na rzeczywistość z innej perspektywy.

Radio Garden

Jest to mapa przedstawiająca rozgłośnie radiowe z całego świata, które prowadzą streaming swoich audycji do internetu. Najeżdżając na nadajnik usłyszysz daną rozgłośnię. Dzięki temu można posłuchać co w danym czasie nadają stacje radiowe w Indiach, na Islandii czy w Brazylii.

Radio Garden

Berlin 1928 – 2015

Jest to mapa Berlina, na której w łatwy sposób możemy zobaczyć różnicę pomiędzy tym, jak miasto wyglądało w roku 1928, a 2015. Zestawienia dwóch map wydaje się czymś banalnie prostym, ale w tym przypadku efekt jest fenomenalny, ponieważ mechanizm strony pozwala na bardzo wygodne przechodzenie pomiędzy obiema mapami. Dzięki temu można bardzo wyraźnie zobaczyć jak bardzo zmieniło się miasto. Mapę można wygodnie powiększać. Dzięki temu możemy prześledzić co stało się z konkretnymi budynkami.

Languages in danger

Jest to strona, dzięki której możemy dowiedzieć się więcej o zagrożonych językach. Wybierając jeden z pięciu regionów przechodzimy na dokładniejszą mapę, na której możemy wybrać jeden z języków. Po kliknięciu w niego otrzymujemy informację na jego temat. W niektórych przypadkach dostępne są także nagrania audio i video. Strona jest dostępna w języku polskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here