Przedmioty ścisłe – kanały na YT

0
629

Youtube to niewyczerpane źródło wspaniałych i wartościowych treści. Tym razem przedstawiamy zestawienie kanałów, z którymi można się uczyć przedmiotów ścisłych: biologii, chemii i matematyki.

BIOLOGIA – Małgorzata Brodecka

Kanał jest prowadzony przez nauczycielkę biologii, która pisze teksty i tworzy piosenki z zakresu biologii. Często jej filmom towarzyszą animacje i teledyski.

CHEMIA – Pan Belfer

Prosto, łatwo i przyjemnie. Charyzmatyczny nauczyciel niezwykle przejrzyście objaśnia chemię posiłkując się czytelnymi schematami i grafikami.

Szczególnie polecamy ten kanał osobom, które nie przepadają za chemią lub mają z nią przykre doświadczenia.

MATEMATYKA Pi-stacja Matematyka i Matemaks

Pi-stacja Matematyka

Kanał ten pomoże w utrwalaniu i nauce matematyki w podstawówce. Jest przejrzysto skonstruowany i estetyczny. Precyzyjne podpisy filmików pomagają wrócić do konkretnych zagadnień. Nauka matematyki w dużej mierze zależy od sprawnej i utrwalonej znajomości podstaw. Ten kanał to zapewnia.

Matemaks

Osoba systematycznie siadająca do zadań z Matemaksem można się rewelacyjnie przygotować nie tylko do bieżących testów i sprawdzianów, ale także do matury. Wiedza jest przekazywana w sposób przejrzysty i pozwalający na całkowitą koncentracje na ćwiczeniu. Zakres materiału prezentowany przez youtubera pokrywa materiał z klas 6-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here