Chmura tagów – 3 narzędzia

0
4962

Prezentujemy trzy darmowe narzędzia do tworzenia chmury tagów, która może być przydatna w różnorodnych szkolnych projektach i nie tylko.

Wordle

Wordle word cloud to popularne i rozbudowane narzędzie. Na chwilę obecną aplikacja wymaga instalacji. Stworzoną chmurę tagów można edytować na bardzo wiele sposobów wybierając jest kształt, styl czy font.

WordArt

Aplikacja posiada bardzo dużo możliwości. Nasza chmura może mieć różne kształty i kolory. Narzędzie posiada wygodny mechanizm do importowania tekstów, z których będzie tworzona chmura. Użytkownik może w wygodny sposób pozbyć się niechcianych słów. Dodając tekst po polsku należy pamiętać, że nie wszystkie fonty obsługują polskie znaki. Gotowy projekt można pobrać jako plik PNG lub JPEG. Aplikacja posiada także wersję płatną, która umożliwia m.in. pobierania obrazów w wyższej rozdzielczości.

Word Cloud Generator

Jest to proste narzędzie posiadające podstawowe możliwości tworzenia chmury tagów. W tym celu należy wkleić tekst, z którego automatycznie tworzona jest chmura tagów. Użytkownik może wybrać font oraz ogólne rozmieszczenie słów. Gotową chmurę może eksportować do pliku SVG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here