ORBIS – Google maps dla mieszkańców Starożytnego Rzymu

0
2138

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda stworzyli bardzo ciekawe narzędzie, które umożliwia zaplanowanie podróży z wykorzystaniem infrastruktury i środków komunikacyjnych dostępnym starożytnym rzymianom.

Strona orbis.stanford.edu to zdecydowanie niezwykły projekt. Na mapie widoczne są dostępne szlaki i miasta. Możemy np. sprawdzić ile zajmowała podróż z dwóch najbardziej odległych miejsc imperium.

Użytkownik ma do wyboru bardzo wiele różnorodnych form transportu od wędrówki pieszej, przez podróż konno, aż po transport morski. Można także sprawdzić ile dana trasę przemierzałyby oddziały wojskowe. Planując podróż wskazujemy także porę roku, w której zaczyna się nasza wędrówka. Jako wynik otrzymujemy przebieg trasy z informacją jak jest ona długa, ile czasu nam zajmie, a nawet ile będzie kosztowała nasza podróż!

Mapa posiada bardzo wiele innych ciekawych opcji. Umożliwia m.in. sprawdzenie jakie są najszybsze drogi z dowolnego miejsca imperium w pozostałe rejony. By w pełni skorzystać z opcji mapy warto zapoznać się z tutorialem na stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here